ONLINE REZERVASYON


ALIŞ YERİ

TESLİM YERİ

Alış Tarihi & Saat

Teslim Tarihi & Saat

BİR SONRAKİ AŞAMA
Araç seçimi & fiyat

SIK SORULANLAR

EGE Oto Kiralama / Rent A Car Hakkında

Inter EGE OTO Kiralama/Rent A Car olarak 20 yılı aşkındır izmirde araç kiralama faaliyetinde bulunmaktayız. izmir'de oto kiralama firması denince ilk akla gelen acenteyiz. Rent A Car faaliyetlerimiz içerisinde; uzun dönem araç kiralama, kısa dönem araç kiralamanın yanında Transfer hizmeti de vermekteyiz. İzmir havalimanından gideceğiniz yere özel şöförlerimiz ile sizleri taşıyoruz. Havalimanına gitmek ve gelmek artık sorun değil.

Tam otomatik şanzımanlı araçlar neden manuellerden daha fazla yakıt tüketir?

Otomatik transmisyon, araçlarda kullanım kolaylığını ve konforu arttıran bir sistemdir.

Otomatik transmisyonlarda güç kaybı mekanik ve hidrolik olmak üzere iki grupta toplanabilir. Mekanik kayıplar genellikle sürtünmeden, hidrolik kayıplar ise pompalama ve tork konvektöründeki kaymadan kaynaklanır. Kayma ile meydana gelen kayıplar oldukça fazladır. Kayma; konvektör yapısına, taşıt hızına ve iletilen torka bağlıdır. Motor, aktarma organlarının özellikleri, taşıt büyüklüğü ve taşıt performans karakteristikleri konvektör yapısını etkiler. Düşük hızlarda kayma yüksektir ve bu durum yakıt ekonomisini kötüleştirir. Yüksek hızlarda kayma oldukça azalır bu nedenle otomatik transmisyon, düz vites kutularına göre yüksek hızlarda üstünlük sağlayabilir. Otomatik transmisyonlu bir araç motorunda tork konvektörü burulma titreşimlerini azaltır. Ayrıca tork konvektörü belli bir moment artışı sağladığından diferansiyel dişli oranı küçültülebilir.

Otomatik vitesli araçların manuel vitesli araçlardan daha fazla tüketmesinin bir başka muhtemel sebebi de kontrol mekanizmasının optimum vites seçimi ve değişim zamanını birçok sensörlerden aldığı verilere göre gerçekleştirmesidir. Burada bir miktar gecikme olmaktadır. Ancak bugün ve yakın bir gelecekte otomatik vitesli araçlar, muadil manuel vitesli araçlardan daha az yakıt tüketecek gibi. DSG yani çift kavramalı şanzımanlar bunlara örnek olarak verilebilir.

Kaynak 8. Etap