ONLINE REZERVASYON


ALIŞ YERİ

TESLİM YERİ

Alış Tarihi & Saat

Teslim Tarihi & Saat

BİR SONRAKİ AŞAMA
Araç seçimi & fiyat

ARAÇ KİRALAMA BİLGİ VE ŞARTLARI

KİRALAMA SÜRESİ
En az kiralama süresi 24 saattir.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI
En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşında olma koşulları aranır.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için , sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3 ü , 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ; ilave sürücü/sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin , ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı,ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

ÖDEME
Kiralamanın %50 tutarı KESİN REZERVASYON anında Visa Eurocard, Mastercard, American Express veya bilinen diğer kredi kartlarından  tahsil edilir. Veya aşağıda bulunan hesap numarasına EFT, Havale edilir. Veya Western Union'dan bildirilen isim adına gönderilir. Eğer Kesin Rezervasyondan itibaren 3 gün içerisinde ödeme yapılmaz ise, tarafımızca kesin kabul edilen rezervarsyon İPTAL edilir. Sözleşmenin başlangıcında (kira başlangıcı) güncel kira bedelinden ilk kiralama bedelinin %50 si tutarı düşüldükten sonra kalan bakiye Visa, Eurocard, Master Card , veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile veya nakit tahsil edilir.

ERKEN REZERVASYON

Erken rezervasyon kampanyası ile kiralanan ARAÇ KİRA BEDELİNİN TAMAMI KESİN REZERVASYON anında Visa Eurocard, Mastercard, American Express veya bilenen diğer keredi kartlarından tahsil edilir. Veya aşağıda bulunan hesap numaralarına EFT, Havale yapılır. Veya Western Uniondan bildirilen isim adına gönderi yapılır. 

VERGİ

Fiyatlarımıza %20 KDV dahil değildir.

TEK YÖN ÜCRETİ

Acentemiz tek yön ücreti uygulamaktadır. Aracın teslim alındığı ofisten farklı bir ofise bırakılması durumunda tek yön (Change Drop) ücreti uygulanır.

KM SINIRLAMASI

Aylık ve uzun dönem araç kiralamalarında KM sınırı bulunmaktadır. Günlük araç kiralamalarında, günlük 250 km ile sınırlıdır.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

ARAÇ TEMİNİ

Sözü edilen tarihde rezerve edilmiş olununan araç mücbir sebeplerden dolayı temin edilemez ise yerine muadil araç temin edilir. Muadil araç yok ise bir üst gurup araç verilir. Oda yok ise önceden alınan ücret ne şekilde ödeme yapılmış ise o şekilde iade edilir.

SİGORTALAR
İnter EGE Oto Kiralama/Rent A Car, müşterilerini kanunların emrettiği şekilde sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle iki tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Birincisi; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası, diğeri ise müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda güven ve emniyeti sağlamaya yönelik hazırlanan sigortalar kapsamındaki Hasar Sorumluluk (kasko) sigortalarıdır.İş bu rezervasyonla almış olduğunuz kasko limitleri dahilinde  2,000,00 Tl ye kadar olan hasarları karşılamamatadır. Full kasko için EKSTRA SİGORTA, LASTİK, CAM, FAR  sigortalarının alınmasını tavsiye ediyoruz. Kiracı her hangi bir kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak Kaza Tespiti ve Alkol Tespiti raporlarını , temin etmelidir. Aksi durumda sigorta geçersiz kabul edilip , meydana gelen zararlar kiracıdan talep edilir.Kaza ve Alkol raporlarının belgelendirmesine rağmen aşağıda açıklanan hallerdeki hasar sorumluluğu ve buna ilişkin kayıpları karşılamak kiracıya aittir. Sürücünün kaza anında alkol veya uyuşturucu etkisi altında olması, Kazanın yasal hız sınırının aşılması sonucunda meydana gelmesi ve bu durumun resmi raporlarda belirtilmesi.

ÖNEMLİ NOTLAR

  1. Her hangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza ve alkol tespiti raporları alınmalıdır.
  2. Aracın çalınması durumunda, en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak aracın çalındığına ilişkin rapor tutturulmalıdır.
  3. Araç hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için; Karakol Tutanağı, Aracın Ruhsatı ve Aracın Anahtarı ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  4. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3 ncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.