ONLINE REZERVASYON


ALIŞ YERİ

TESLİM YERİ

Alış Tarihi & Saat

Teslim Tarihi & Saat

BİR SONRAKİ AŞAMA
Araç seçimi & fiyat

Yeni Korando

GÜNEY KORELİ OTOMOBİL ÜRETİCİSİ SSANGYONG YENİ KORANDO MODELİNİN LANASMANINI ALMANYA WEİSBADEN’DE GERÇEKLEŞTİRİDİ. WEİSBADEN ALMANYA’NIN HESSEN EYALETİNİN BAŞKETİRİDİR. İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN AĞIR BOMBARDIMANA TUTULAN ŞEHRİN AĞIR DARBE ALMIŞ. İLERİLEYEN TARİHLERDE YENİDEN YAPILANAN VE YENİLENEN ŞEHİRİN MERKESİNDE GENÇ YAPILARIN YANINDA ÖZÜNE SADIK KALINARAK TEKRARDAN İNŞA EDİLMİŞ VE ŞİMDİKİ YÜZÜNE KAVUŞMUŞTUR. WEİSBADEN ÜNLÜ YAZAR DOSTOYEVSKİ’NİN ÜNLÜ ROMANI KUMARBAZ’INDA BAHSETTİĞİ ŞEHİR OLARAK BİLİNİR. 

KORANDO SERÜVENİ İLK OLARAK 1983 YILINDA GÜNEY KOREDE BAŞLADI. ÜRETİMİ 2006 YILINA KADAR SÜREN KORANDO 2006 YILINDAN 2010 YILINA KADAR ÜRETİNE ARA VERİLDİ. 2010 YILINDA TEKRAR ÜRETİLMESİNE KARA VERİLEN ARAÇ BİR ÖNCEKİ KASAYA GÖRE DAHA DİNAMİK ÇİZGİLERE KAVUŞMUŞ.

SSANGYONG TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ OLAN C SEGMENTİNE 
İLK SUV CROSSOVER’I İLE 2010 YILINDA GİRDİ. MARKANIN AMİRAL GEMİSİ OLAN YENİ KORANDO’NUN ÖN BÖLÜMÜ NEREDEYSE TAMAMEN DEĞİŞTİRİLMİŞ. ARACIN FARLARI LEDLERLE DESTEKLENEREK DAHA HOŞ BİR ÖN YÜZE KAVUŞMUŞ. YENİ FARLARA ADAPTE EDİLEN PROJEKTÖR LENSLER VE ALÜMİNYUM SİYAH ZEMİN İLE HEM ŞIK GÖRÜNÜME KAVUŞMUŞ HEMDE SÜRÜCÜYE DAHA İYİ BİR GÖRÜŞ SAĞLAMIŞ. ÖN IZGARADA KULANILAN KROM DETAYLAR VE TANPONLAR ARACIN DAHA AGRASİF DURMASINI SAĞLAMIŞ.

YENİ KORANDONUN BİR DEĞİŞEN ÖZELLİĞİ İSE ESKİ MODELLERİNDE OLDUĞU GİBİ ARACI ÇALIŞTIRMAK İÇİN BİR ANAHTARA GEREK DUYMAMASI. KORANDODA AKILLI ANAHTAR SİSTEMİNİ İLK KEZ KULLANILMIŞ. İÇ KISMI İSE SÜRÜCÜ VE YOLCULARIN KULLANIMI DAHA RAHAT VE FERAHLIĞI İÇİN TEKRARDAN DİZAYN EDİLMİŞ. ARACIN KOKPİTİNDE KALİTELİ VE YUMUŞAK MALZEME KULLANILMIŞ. ÖNCEKİ KORANDADAN FARKI OLARAK ARACIN İÇİNDE MAT AHŞAP AKSESUARLAR KULLANILIRKEN ARACIN ORTA KONSOLUNDA KULLANILAN MALZEME İSE BİR ESKİ MODELE GÖRE DAHA FARKLI. PARLAK AHŞAP PARÇALI ORTA KONSOL VE ZEMİN KAPLAMASI YENİ KORANDODA İLGİMİZİ ÇEKEN DETAYLAR ARASINDA BULUNUYOR.

GÖSTERGE PANELİNİNDE YENİLENDİĞİ ARACIN KOLTUKLARINDA İSE KIRMIZI SPORTİF DERİ KOLTUK SEÇENEĞİDE SUNULMUŞ. YENİ KORENDO DA AYNI ZAMANDA SOĞUTMALI KOLTUK GİBİ OPSYONEL DONANIM SEÇENEKLERİNİ DE SUNULUYOR. KOLTUKLARA İLE KAPI DÖŞEMELERİNİ DE YANI RENKE ALABİLİYORSUNUZ. ARACIN BAGAJ HACMİ 404 LİTRE KOLTUKLAR YATIRILDIĞINDA BU HACİM 1300 LİTREYE ÇIKARTILIYOR.

YENİ KORANDONUN GÜRÜLTÜ VE TİTREŞİM SEVİYESİNDE DE İYİLEŞTİRME YAPILMIŞ. YALITIMI YENİDEN YAPILAN ARAÇ ESKİ MODELİNE GÖRE DIŞARIDAN ALINAN SES % 9 DAHA AZALTILMIŞ. 

TÜRKİYE’DE 2.0 LİTRE DİZEL MOTOR SEÇENEĞİ İLE SATIŞA SUNULAN ARACI 5 İLERİ MANUEL İSTER 6 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN SEÇENEĞİ İLE ALABİLİYORSUNUZ. 2.0 LİTRELİK DİZEL MOTOR 4000 D/DAKİKADA 175 BEYGİRLİK GÜÇÜRETİYOR. ARACIN MAKSİMUM TORKU İSE 2000-3000 D/DAKİKADA İSE 360 NM. ARACIN MAKSİMUM HIZI İSE 186 KİLOMETRE İLE SINIRLANDIRILMIŞ.

YENİ KORANDONUN YAKIT TÜKETİMİ FABRİKA VERİLERİNE GÖRE 100 KİLOMETRE DE ŞEHİR İÇİ 9.4 LİTRE, ŞEHİR DIŞI 6.1 LİTRE, KARMA TÜKETİMDE İSE 7.3 LİTRE OLARAK VERİLMİŞ. BİZDE ALMANYADA TEST ETTİĞİMİZ BU DİZEL MOTOR İLE FABRİKA VERİLERİNE YAKIN DEĞERLER ELDE ETTİK. ARACIN YAKIT DEPOSİ İSE 57 LİTRE.


Kaynak 8 Etap