ONLINE REZERVASYON


ALIŞ YERİ

TESLİM YERİ

Alış Tarihi & Saat

Teslim Tarihi & Saat

BİR SONRAKİ AŞAMA
Araç seçimi & fiyat

Oto Kiralama Nedir?

Oto Kiralama Nedir?

Oto kiralama, belirli zaman dilimi arasında istenilen araç tip ve modelini uygun fiyatlar karşılığında kiralayıp kullanma olarak tanımlanır

Oto Kiralama özellikle tatil bölgelerinde kafa dinlemek ve bölgenin tarihi ve tatil mekanlarını sıkıntı çekmeksizin gezip görmek isteyen kişilerin kullanmış olduğu yöntemdir. Bu yöntem sayesinde istediği aracı kiralayabilen yerli ve yabancı turistler gezecekleri bölgeyi şahsi araçlar ile gezebilme imkanına sahiptirler.

Oto Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Oto kiralama otomobil piyasasının yürürlüğüne girdiği ilk günden beri devamlı olarak kullanılan ve etkisini her daim arttırmayı başaran bir sektör. Bu sektör insanların hayatlarını kısmen de olsa kolaylaştırarak özellikle tanımadığı bölgelere daha rahat ulaşım sağlayabilmesine fırsat sağlamaktadır. Oto kiralamanın avantajları;

-Oto kiralama sayesinde özellikle yerli ve yabancı turistler yeni gelmiş oldukları ve gezip görmek istedikleri farklı coğrafyalarda toplu taşıma sıkıntısından kurtulmak ve kiralamış oldukları araçların içerisinde bulunan özel navigasyon göstergeleri sayesinde gezip görmek istedikleri mekanlara daha rahat bir ulaşım sağlamaktadır.

-Oto kiralama sayesinde Dünya’da yüzbinlerce kişi bu sektör dalından para kazanmaktadır. Oto kiralama, Dünya üzerinde bulunan yerli ve yabancı turistlerin destekleri ve istekleri sayesinde uzun yıllar boyunca da etki alanını genişleteceği ön görülmektedir.

-Oto kiralama sayesinde yerli ve yabancı turistler kendi araçlarını getirmek yerine bölgede bulunan rent a car/araç kiralama firmalarına başvurarak istedikleri araç model ve markasını, kaskosu, sigortası, iç ve dış bakımı yapılmış bir şekilde temin edebilmektedir. Bu sayede turistler araç içerisinde hiçbir sıkıntı çekmemiş olacaklar hem de ulaşımlarını rahat ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmiş olacaklardır.

Oto Kiralamanın Bebekler ve Çocuklar Üzerindeki Faydaları

Yerli ve yabancı turistlerin büyük bir çoğunluğu ailelerden oluşturmaktadır. Aile içerisinde bulunan belki de birkaç farklı küçük yaştaki çocukları toplu taşıma araçları ile götürmek zor ve meşakkatli bir işlemdir. Bu bir problem kaynağı olduğu için devreye oto kiralama girer. Oto kiralama yerli ve yabancı aileler için sayıya göre değişmekle beraber binek ya da 8+1 lüks, konforlu, bakımı ve temizliği eksiksiz bir şekilde yapılmış araçları temin etmektedir. Bu sayede ailesi ile tatile gelmiş olan yerli ve yabancı turistlerin sorun yaşamaktasınız gezmesine ve etrafı tanımasına olanak sağlamış olur.

Oto Kiralamanın Türkiye Ekonomisine Faydaları

Oto kiralama özellikle ülkemize farklı topraklardan ayak basan yabancı turistlere çok büyük bir hizmet vermektedir. Özellikle tatil bölgesinde aktif olarak rent a car/araç kiralama hizmeti vermeyi amaçlayan birçok kuruluş ve şirketin açıklamalarına göre yabancı turistler ülkemize geldikten sonra yerli para birimleri olan dolar, Euro, Sterlin başta olmak üzere para bozdurma işlemini gerçekleştirmektedirler. Bu sayede ülkemize özellikle yaz ayları başta olmak üzere araç kiralama ve rent a car sayesinde düzenli bir şekilde döviz girişi sağlandığı görülmektedir. Ülkemizde bozdurulan ve ülke hazinesine giden bütün döviz kaynakları ülkemizin gelişmesinde ve yenilikler getirilmesinde bizi bir adım ileriye taşımaktadır. Bu yüzden devlet erkanları özellikle yaz aylarında gelen bu sıcak para girişimini bozmak istemediklerinden ötürü turistlere her türlü hizmeti sunmayı amaçlamaktadırlar.

Oto Kiralamanın Turistler Üzerindeki Vergi Avantajı

 

Yabancı turistler oto kiralama diye bir sektör günümüzde olmasa idi kendi araçlarını uzun bir yolculuk sonucunda ülkemize getireceklerdir. Bunun yanı sıra araçlarını ülkemize soktuktan sonra belirli bir zaman diliminden sonra düzenli olarak vergi de vermek zorunda kalacaklardı. Fakat oto kiralama sayesinde turistler bu türden pahalı ve içinden çıkılamayacak vergi sisteminden kurtulabilmekte ve kiralamış olduğu araçlar sayesinde ulaşımlarını gerçekleştirebilmektedirler.