ONLINE REZERVASYON


ALIŞ YERİ

TESLİM YERİ

Alış Tarihi & Saat

Teslim Tarihi & Saat

BİR SONRAKİ AŞAMA
Araç seçimi & fiyat

Araçlarda Verimli Klima Nasıl Kullanılır?

Aracın içerisi çok ısınmış araçlarda, klimayı açmadan önce camların açılması gerekiyor.

Oto klimalarının verimli çalışabilmesi için sistemdeki gaz kontrolünün oto kiralama şirketinin veya araç kendinizin ise mutlaka yaptırılmaası gerektiğini, bakım yaptırmanın yanında klima kullanımının da çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Araçlarımızı direkt güneş altında bırakmamaya özen gösterelim. Buna rağmen güneşte kalmış ve içi çok ısınmış otomobillerde, camları açıp içerideki sıcaklıkla dışarıdaki sıcaklığı eşitlemeden klimamızı çalıştırılmamalıyız. Klima açılıp, sıcaklık düşmeye başlar başlamaz camlar kapatılarak, klimanın ayarı iç sirkülasyona alınmalı. Böylece sistem kapalı devre çalışacak ve kullanılan hava dışarıdan gelmediği için yoğuşturucudan geçen hava daha soğuk olacaktır. Kliması çalışan ve çamları kapalı olan otomobilinizin içerisinde kesinlikle sigara içmeyin ve içenleri de içmemeleri için uyarınız.Sistem kapalı devre çalıştığı için sigara kokusu araç içerisinde sürekli devir daim yapacaktır.  
Klimanın ilk çalıştırılması sırasında otomobilin durur vaziyette olmasına, seyir halinde ise yüksek devirlerde kullanılmasından kesinlikle kaçınılmalıdır.

İnter EGE Oto Kiralama / Rent A Car olarak tüm araçlarımızın servis bakımları zamanında yapılmakta olup, klima polen filtreleri her servisde değiştirilmektedir.